Filmy

Podívej se na výsledné filmy soutěže Natoč vlastní film a Dej (si) příležitost.

I. věková kategorie
Petr Kahan – Dívka s velkým S

DSC_1132Petr Kahan studuje víceleté Gymnázium Dr. Antona Randy. Vzhledem ke své zálibě ve fyzice, chemii a sportovní střelbě se soutěže Natoč vlastní film zúčastnil víceméně z povinnosti, aby splnil domácí úkol. Postup do finále ho i přesto mile překvapil a natáčení, především přípravné a produkční fáze, se zúčastnil s chutí – dokonce by si ho rád i zopakoval.

K napsání námětu Dívka s velkým S ho inspirovala historka ze sportovního prostředí, kdy se manželka jednoho ze střelců této disciplíně také věnovala a poté, co začala dosahovat lepších výsledků než on, střelbu jí zakázal.

Původní námět k filmu Dívka s velkým S

II. věková kategorie
Jakub Müller – Bakalářka

momentka z natáčeníStudent prozatím docela úspěšně prolézající Gymnáziem Dr. Antona Randy. V současné době se věnuje hlavně tomu, aby naštval co nejméně zdejších kantorů. Baví ho film a divadlo, ať už vytvářet nebo jen sledovat a je rád za každou byť malou příležitost.

Příběh se odehrává v dosti malé a dosti stereotypní vesnici, kam se přestěhuje jeden homosexuální pár. Je o lidech, o předsudcích a o jedné bakalářské práci.

Původní námět k filmu Bakalářka

III. věková kategorie
Štěpán Kučera – Superhrdina

DSC_0402Absolvent strojní průmyslovky a student Daňové politiky, který se chce v budoucnosti věnovat filmové tvorbě. Štěpán Kučera je chytrý, krásný a skromný autor, který se řídí motem, že: „Film dokáže rozesmát kde koho, ale k opravdovým slzám potřebujete opravdový příběh. Nelze ale zapomenout, že jde stále pouze o film a neléčíme nemoci.“

Šikana je nejběžnější věc studentského nebo dospívajícího života. Základem každého filmu je vtažení do příběhu a ztotožnění životních příběhů diváka s životními příběhy ústředních postav. Natoč film je úžasná příležitost jak si vyzkoušet všechny fáze natáčení a jak veřejně představit nápady mladých autorů.

Původní námět k filmu Superhrdina
Tento film můžete ohodnotit na ČSFD zde.

 

Dokument: Film o filmech