Fesťák

08

Festival Dej (si) příležitost se uskutečnil v pátek 1. 4. 2016 od 16:30 v jabloneckém kině Junior.

Fesťák to byl se vším všudy.  Finalisté Petr Kahan, Jakub Müller a Štěpán Kučera osobně uvedli svoje filmy, pochlubili se  svým známým na prvním genderovém studentském festivalu v Libereckém kraji. Přítomná byla i  odborná porota. Festival proběhl za účasti zahraniční delegace z Polska. Všechny filmy jsou opatřené anglickými titulky. A to vůbec není špatné, pokud je chcete dát omrknout třeba svým kamarádům/kamarádkám ze zahraničí.

K vidění bylo i dokumentární video – „film o filmech“.  Představilo  perličky z natáčení, cíle a sny autorů/autorek, historii vzniku jednotlivých námětů či osobní zkušenosti nejlepších tří soutěžících v oblasti genderu a rovných šancí.

Vyvrcholením fesťáku bylo divácké hlasování, které rozhodlo o absolutním vítězi/vítězce. Všichni zúčastnění se shodovali, že rozhodování bylo moc těžké. Nakonec, velmi těsně, vyhrál snímek Štěpána Kučery Superhrdina. Gratulujeme!

Štěpán a škola, za kterou soutěžil, ZŠ Dobiášova, tak získali hlavní cenu 15 000 Kč na nákup techniky. Na finanční odměnu se skládali drobní dárci i firmy. Všem děkujeme! Ani další dva finalisté nepřišli zkrátka, získali poukázku na nákup knih v libereckém Knihkupectví a antikvariátu Fryč.

Tváří festivalu byl Karel Hynek, známý z pořadu Na stojáka.

karel

Tisková zpráva